Moja przygoda na planie filmu “Bohemian Rhapsody"

Moja przygoda na planie filmu “Bohemian Rhapsody"

Ponad rok temu, mój agent w Londynie zadzwonił i zapytał czy nie chcę małej roli na planie światowej rangi produkcji o Freddiem Mercury’m i zespole Queen z Rami’m Malek’iem w roli głównej (Aktor znany z serialu “Mr Robot”), w reżyserii Bryan’a Singer’a.

W scenie odtwarzającej jeden z koncertów miałam grać oddaną fankę, która podkochuje się w głównym wokaliście zespołu. Bez wahania odpowiedziałam, że nie interesuje mnie jak mała jest ta rola, i że chcę być częścią tego filmu! Dwa tygodnie później zaczęłam pracę na planie filmowym “Bohemian Rhapsody”.


IMG-0940.JPG

Możliwość obserwowania pracy całej obsady i produkcji była dla mnie świetną lekcją aktorską. Granie szalonej, piszczącej z wrażenia fanki też było dobrą zabawą. Kreacja stworzona przez Malek’a moim zdaniem jest mistrzowska. W trakcie kręcenia sceny, w której brałam udział widziałam jak współpracuje on z choreografem i jak do perfekcji opanował styl poruszania się i postawę sceniczną Freddiego. Praca nad tym filmem była tym bardziej ekscytująca, że scena w której brałam udział była odtworzeniem koncertu i światowego hitu “We will rock you” który uwielbiam. Tego dnia odwiedził nas też sam Brian May!


Praca jako aktor motion capture

Ale to nie był koniec! Po owocnej współpracy produkcja zaproponowała mi kolejną rolę. Po raz pierwszy w życiu miałam spróbować sił jako aktor motion capture. Jest to coraz bardziej popularna technika wykorzystywana przy filmach (np. “Avatar”) i grach komputerowych takich jak znany wszystkim “Wiedźmin”. Istotne sa tu mimika twarzy i świadomość ciala.

IMG-0924.JPG

Praca polegała na 3 etapach. W pierwszym etapie zostałam ubrana w specjalny kombinezon i do całego ciała przyczepiono mi tzw. markery, których ruch monitorowany był przez systemy komputerowe a następnie przenoszony na wirtualne modele postaci.

Potem umieszczono mnie w pokoju gdzie wokół mnie zainstalowanych było około 150 kamer które wychwytują mimikę. Miałam za zadanie robić różne ruchy twarzą - świetna zabawa!

Ostatni etap odbywa się w tak zwanym “Zielonym pokoju”, gdzie wszystko jest na zielono, bardzo silne oświetlenie i monitor, gdzie puszczono układ taneczny, który musiałam skopiować, także do utworu “We will rock you”. Każdy z aktorów wykonał tę scenę w pięciu różnych kostiumach!

Polska premiera w listopadzie!

To było moje pierwsze doświadczenie na planie tak ogromnej produkcji. Niezapomniana przygoda, która również zaowocowala znalezieniem agenta w Stanach Zjednoczonych.

Teraz czekam już tylko na premierę. Trailer filmu wypadł świetnie więc mogę tylko życzyć miłego oglądania!Joanna Zwierzyńska

Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Profesjonalna tancerka i choreograf Tańca Współczesnego. Prekursorka tańca Brazylijski Zouk w Polsce o międzynarodowym statusie instruktora. Znana między innymi z serialu “Na dobre i na złe” i programu tanecznego “You Can Dance - Po prostu tańcz”.

Obecnie zamieszkała w Londynie.

Joanna Dance Reel.jpg